Obecnie jest tak wiele trendów w stylizacji włosów, że z powodzeniem można wybrać fryzurę, która nie tylko jest modna, ale również pasującą do kształtu twarzy czy nawet całej sylwetki. Fryzura bowiem tylko wtedy będzie ozdobą ciała, gdy zostanie odpowiednio do niego dobrana. Dotyczy to głównie pań, bowiem uczesania dla panów nie dają aż tak wielu możliwości. Właściwie komponująca się z sylwetką fryzura pozwoli skutecznie odwrócić uwagę od mankamentów  kobiecej urody.

Tyczy się to przede wszystkim fryzur dla osób puszystych. W tym przypadku nie można sobie pozwolić na nadmierną fantazję. Nie oznacza to jednak, że uczesania dla tęgich kobiet są niemodne, szare i niewyróżniające się z tłumu. Wręcz przeciwnie: fryzury dla puszystych mogą być równie ciekawe i zachwycające jak dla osób szczupłych. Należy tylko pamiętać o kilku bardzo ważnych radach.

Głównym zadaniem fryzur dla kobiet puszystych jest optyczne wyszczuplenie buzi. Włosy mogą być krótsze lub dłuższe w przypadku różnych pań. W przypadku krótszych fryzur  powinny być odpowiednio ścieniowane z pazurkami zachodzącymi na policzki, bo tylko wtedy podkreślą rysy twarzy. Takie wycieniowane pasma idealnie wysmuklą okrągłą twarz. W przypadku włosów dłuższych należy je lekko wykręcić na zewnątrz.

Dla osób puszystych nie są wskazane fryzury płaskie, zbyt przylegające do głowy. W takiej fryzurze głowa może zatracić proporcje i wydawać się zbyt mała w porównaniu z resztą ciała. Z drugiej strony bujne fryzury, mocno rozbudowane również nie są właściwe dla kobiet puszystych. Rozbudowują one tylko niepotrzebnie sylwetkę. Z tego względu zdecydowanie odradza się tęgim kobietom trwałą ondulację, tapirowanie i mocne kręcenie włosów.

Pozostaje pytanie jak dopasować fryzurę do twarzy puszystej kobiety. Kobiety o twarzy kwadratowej dobrze wyglądają we fryzurach, które mają przedziałek na środku. Opadające włosy wyszczuplają twarz sprawiając, że staje się bardziej pociągła. Przy twarzy owalnej dobrze wygląda prosta lub zaczesana na bok grzywka. Trójkątny kształt twarzy kobiety puszystej złagodzi fryzura o zwiększonej objętości włosów na wysokości brody. Natomiast twarz okrągła nie lubi grzywek i zbyt krótkich, prostych fryzur, które podkreślają okrągły kształt. Najlepiej gdy końcówki sięgają policzków.